Chalupa v obci ŠípkovOkres: Bánovce nad Bebravou 012620
Obec: Šípkov    
Vybavenie: el. energia, vodovod    
Nehnuteľnosť: chalupa s vysporiadaným pozemkom   Mapa
Počet izieb: 3   
Celková rozloha pozemku: 367 m2
 
Cena: 37.000 EUR - rezervované        
Mám záujem

Popis 
 
Poloha: chalupa so zachovanou architektúrou sa nachádza v podhorskej obci Šípkov, obklopenej nádhernou prírodnou scenériou Strážovských vrchov. Z obce je dobrá dostupnosť do Motešíc ( žrebčín ), kúpeľného mesta Trenčianske Teplice, Bánoviec nad Bebravou a patrí medzi vyhľadávane lokality pre chalupárov. Samotná chalupa je situovaná v tichej, neprejazdnej vedľajšej uličke - pod lesom, s veľmi dobrou dostupnosťou ku centru obce, s príjazdom asfaltovou komunikáciou.
Opis: chalupa je samostatne stojaca, čiastočne podpivničená s voľným podkrovím. Je postavená na mierne svahovitom pozemku, s krásnym výhľadom a dostatkom súkromia ( sused z jednej strany, za domom les ). Výhodou je samostatný vstup z prístupovej komunikácie, poloha pod lesom a ohradený pozemok od susedov. Obytné podlažie je dostupné cez terasku s vonkajším posedením orientovaným na slnečnú južnú stranu. Obytné podlažie tvorí vstupná predsieň, dve samostatné izby, jedna prechodná slúžiaca ako spoločenská miestnosť, kuchyňa a kúpeľňa. Pivnicu tvorí jedna miestnosť slúžiaca ako sklad. Chalupa je postavená z kombinácie kameňa a nepálenej tehly. Podlahy sú tvorené keramickou dlažbou v chodbe a kuchyni, zachovalou drevenou palubovkou v izbe, inak plávajúcou podlahou. Majitelia sa počas opráv a renovácie snažili zachovať pôvodný ráz a architektúru chalupy. Strecha má pôvodný krov, strešnú krytinu tvorí zinkový plech s vysokou životnosťou. V zadnej časti chalupy je k dispozícii suchá toaleta a sklad dreva. K dispozícii je el. energia a obecný vodovod. Vykurovanie je zabezpečené lokálnymi vykurovacími telesami na tuhé palivo. Teplú vodu zabezpečujú dva elektrické bojleri. Chalúpka ponúka možnosť jej ďalšej rekonštrukcie a následného užívania na trávenie voľného času v príjemnom podhorskom prostredí ... Celková rozloha pozemku je 367 m2.

Rekonštrukcia: pôvodný, starostlivo udržiavaný stav, interiérové úpravy, strešná krytina - zinkový plech.
Materiál stavby: nepálená tehla a kameň, betónové podlahy + keramická dlažba v kúpeľni a chodbe, drevená palubovka v izbe, plávajúce podlahy strop drevený trámový, krytina strechy zinkový plech.
Okná: pôvodné drevené - dvojité 
Strecha: pôvodná, trámový strop s podbitím a omietkou + zinkový plech  
Kúrenie: lokálne vykurovacie telesá, tuhé palivo 
Teplá voda: el. bojler 2x
Siete: el. energia, voda 
Vybavenie: sklad dreva, pivnica 
Energetický certifikát: nemá 


V prípade záujmu Vám bližšie informácie rád poskytnem na tel.čísle: 0911 715 229 ( nájdete ma aj na apl. Viber, WhatsApp ) prípadne e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. , Ing. Marian Môcik Nezastihli ste nás telefonicky ?   Pošlite nám správu a my Vás budeme kontaktovať: správa tu Fotogaléria :Video prehliadka: